« Březen 2021 »
POÚTSTČTSONE
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234

Provádí podrobné analýzy používání
bez jakéhokoli dalšího hardwaru, softwaru nebo změn sítě.

Prisma SaaS

 

Používání aplikací typu Software-as-a-Service (SaaS) vytváří nová rizika a mezery v bezpečnostním přehledu o šíření malwaru, únicích dat a nedodržování předpisů. Služba zabezpečení SaaS aplikací Prisma SaaS™ poskytuje komplexní přehled a granulární vynucování pro všechny aktivity uživatelů, složek a souborů ve schválených SaaS aplikacích. Provádí podrobné analýzy používání bez jakéhokoli dalšího hardwaru, softwaru nebo změn sítě.

 

Výzvy spojené se zabezpečením SaaS

Koncept dat nacházejících se jen na jednom centrálním místě se na dnešní moderní sítě zpravidla nevztahuje. Data bývají rozptýlena na mnoha různých místech, z nichž hodně nemají firmy vůbec pod kontrolou. Jenže IT organizace zodpovídají za zabezpečení dat bez ohledu na to, kde přesně se nacházejí. U SaaS aplikací je to vidět nejlíp. S tradiční implementací zabezpečení je u těchto aplikací velmi obtížné kontrolovat jejich využívání nebo o nich mít přehled. Protože si je nastavují a používají přímo koncoví uživatelé, pro přístup k nim a ukládání citlivých firemních dat v nich není ze strany podniku potřeba žádné schválení. Představuje to značnou výzvu. Koncoví uživatelé se chovají jako autonomní IT oddělení, mají naprostou kontrolu nad aplikacemi, které používají, a nad tím, jak je používají. Přitom jim chybí odborné znalosti o datech, rizicích a jejich prevenci. I zdatní uživatelé se zkušenostmi v oblasti zabezpečení se můžou s SaaS aplikacemi dostat do potíží, pokud nemají ty správné nástroje, které jim poskytnou přehled o exponovaných datech a možných rizicích. Pro získání kontroly nad používáním SaaS aplikací musíte začít jasným nadefinování aplikací, které se mají používat, a povolených vzorců chování v těchto aplikacích. Vyžaduje to jednoznačnou definici povolených a nepovolených aplikací a potom nasazení řešení, která budou používání těchto aplikací kontrolovat.

 

Bezpečné povolení SaaS/IaaS/PaaS aplikací pomocí Prisma SaaS

Data, která se nacházejí v podnikových SaaS aplikacích, nemusí být vždycky viditelná v rámci síťového perimetru organizace. Prisma SaaS se dokáže přímo připojit na schválené SaaS/IaaS/PaaS aplikace. Pak se stará o klasifikaci dat, přehled o sdílení a oprávněních a zjišťování hrozeb v rámci dané aplikace. Organizace tak můžou spolehlivě zjišťovat rizika v nakládání s daty a řídit přístup ke sdíleným datům pomocí kontextových zásad. Prisma SaaS staví na dozorových a řídicích funkcích technologie App-ID v rámci naší Next-Generation Security Platform podrobným reportováním a granulárním řízením přístupu k SaaS aplikacím. Vytváří tak ucelené bezpečnostní řešení, které nevyžaduje žádný další software, hardware nebo úpravy sítě. Ty samé vlastnosti se vztahují i na IaaS a PaaS aplikace. (Je můj kontejner na AWS S3 šifrovaný? Je zajištěna rotace klíčů? A co vícefaktorové ověřování?)

 

Hlavní vlastnosti Prisma SaaS

 

  • Úplný přehled o všech aktivitách na úrovni uživatelů, složek a souborů. Detailní analýzy nahrazují spekulace přesnou představou o tom, co se právě děje.
  • Retroaktivní analýza expozice dat, která sleduje nejen aktuální podobu dat, ale i jejich podobu od vytvoření účtu SaaS, nejdéle tři měsíce do minulosti.
  • Hloubkové analýzy každodenního používání, které umožňují rychle určit, zda nevznikla nějaká datová rizika nebo porušení zásad souvisejících s předpisy.
  • Granulární kontrola nad zásadami, která počítá s kontextem, umožňuje prosazovat jejich dodržování a izolovat uživatele a data, jakmile dojde k nějakému porušení.
  • Vyspělá ochrana před hrozbami, která blokuje známý malware a dokáže identifikovat a blokovat i neznámý malware.

Vyzkoušejte si produkty Palo Alto Networks na vlastní infrastruktuře

 

Stáhnout trial